Cautare
Last Minute
Circuit Israel - Iordania - Plecare din Iasi - 28.11 - 05.12.2017

 oferta completa

Litoralul pentru toti

Circuit Austria - Viena

Circuit China - Plecare din Iasi

Croaziera - Celebrity Millennium - Japonia, Coreea de Sud

Croaziera - Celebrity Millennium - Japonia

TABERE INTERACTIVE LITORAL ROMANIA 2017

Contact Online
Newsletter
Adresa Email
Curs Valutar BNR

PROTECTIA CONSUMATORILOR - A.N.P.C.
Cariere

AGENT TURISM

PREGATIRE SI EXPERIENTA :
Calificari necesare: Studii superioare
Sunt apreciate brevetele, certificarile si acreditarile in domeniu
Experienta : minim 2 ani

COMPETENTELE POSTULUI DE MUNCA:
Cunostinte si deprinderi: tehnici de lucru in sistemele : Worldspan;
1.Cunoasterea unui editor de text pe calculator;
2.Operarea cu baze de date;
3.Cunoasterea unei limbi straine de circulatie-ENGLEZA;
4.Cunoasterea pietei de produse turistice ;
5.Cunoasterea mediului economic / de afaceri local;
6.Cunostinte din domeniul comportamentului consumatorului din turism;

DESCRIEREA JOBULUI
Agentul de turism selectat se va ocupa in special de prospectarea pietei turistice, promovarea directa si valorificarea pe plan local si international a produselor turistice promovate de companie, valorificarea politelor de asigurare, incheierea contractelor cu clientii, urmarirea efectuarii platilor, precum si administrarea si transmiterea documentelor specifice; prelucrarea tranzactiilor financiare, obtinerea rezervarilor .

ATRIBUTIILE POSTULUI
Primirea clientilor, analizarea preferintelor clientilor si indrumarea documentata a acestora privind destinatiile si obiectivele turistice;
•Prezinta clientilor programele turistice organizate, în functie de destinatia solicitata si de particularitatile/ preferintele clientilor;
•Promoveaza destinatiile turistice noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor;
•Stabileste împreuna cu clientii destinatia, modalitatea de transport, data si alte detalii legate de calatorie;
•Detaliaza pachetul de servicii turistice si stabileste pretul final;
•Prezinta clientilor contractul-cadru, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta si semnarea contractului;
•Emite documentele de calatorie si face rezervarile pentru transportul si cazarea clientilor;
•Urmareste finalizarea tranzactiei turistice, solicita feedback si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor;
•Întocmeste documentele de încasare a sumelor/ voucherelor, elibereaza documente de plata si încaseaza contravaloarea serviciilor oferite;
•Întocmeste si înregistreaza documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, vouchere,facturi, sesizari, reclamatii etc.) conform procedurilor agentiei;
• Verifica si solutioneaza, în limita competentelor, reclamatiile clientilor;
• Urmareste contractele incheiate cu prestatorii externi, urmareste si verifica incasarile pe perioade de timp prestabilite conform regulilor interne, la solicitarea superiorilor ;
• Contracteaza spatii de cazare la hoteluri si in statiuni din tara si strainatate in functie de programele turistice (excursii, vacante);
• Pastreaza evidenta vanzarilor structurate pe destinatii si natura serviciilor oferite;
• Respecta cu strictete procedurile de lucru specifice activitatii de turism si modalitatea de completare, transmitere, clasificare si arhivare a documentelor cu care opereaza .

BONUSURI SI BENEFICII:
- Salariu fix motivant;
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a merge in infotripuri in tara si in strainatate;

CV-urile si scrisorile de intentie se trimit la adresa de e-mail: dan.podoleanu@cliven.ro

Oferte speciale   Sejur Romania   Sejur extern   Circuite externe   Programe sociale   Pelerinaje   Craciun 2017 & Revelion 2018   Bilete avion   Rent a car   Sail&Fish   Tichete/Vouchere de vacanta   Cariere   Contact